מנהל טוב – מנהל רע ומה שביניהם

הישגים או כישלונות של החברה תמיד תלויים במנהל. מנהל טוב הינו בן אדם עם יכולת הנהגה אשר מסוגל לתת השארה לעובדים ולהעצים את התכונות החיוביות שלהם. מלבד אישיות של מנהיג, ניסיון בשטח ומיומנויות קשורות לתחום העבודה, מנהל חייב להבין את האנשים איתם הוא עובד ,לדעת לנתח את האופי שלהם ובכך למנוע חיכוכים אפשריים במקום העבודה שעלולים לפגוע בתפוקה של החברה. כמו כן הבנה של העמיתים היא הדרך לגלות את היתרונות והחסרונות שלהם ולדעת לחלק את המשימות המקצועיות באופן נכון.

מאמן אישי – מי זה ולמה אני צריך אותו?

על המנהל מופעל לחץ ואחריות רבה ולעיתים הוא לא יודע לעצור ולהכיר לעומק את הצוות אותו הוא מנהל. תחת לחץ והגעה לרווחים רצויים החשיבות של הבנת הצוות מתפספסת ולאט לאט החברה מאבדת מהיעלות שלה והתפוקה יורדת. כאן נכנס לתמונה מאמן אישי.

מאמן אישי הינו מלווה של היזם\מנהל בדרכו להישגים גבוהים יותר. מאמן אישי פועל בשלושה שלבים: עוזר לאתר בעיות  לאחר מכן מוצא גורמים לבעיות שנוצרו ולבסוף מציע דרכי פתרון. כמו כן תפקידו של מאמן אישי היא להבין איזה מיומנויות חסרות למנהל ואיך אפשר לרכוש אותם או לחילופין להעצים אותם.

תפקידו של המאמן היא ללמד את המנהל לחשוב באופן לא שגרתי ויצרתי, למצוא פתרון עבור כל אתגר ולצפות מראש לאותו האתגר. חשוב להבין שמאמן אישי אינו קובע למנהל איזה החלטות לקבל ולא מנהל את החברה במקומו, הוא רק מכוון  למקומות הנכונים שבהם הלקוח ידע להגיע להחלטה הכי נכונה במצב הנתון. למעשה מאמן מלמד את המנהל לנהל דיאלוג פנימי. מיומנות זו נחוצה לקבלת החלטות מהירות ויעילות. מאמן אישי תמיד יעצים ויחזק את הלקוח. יעניק בטחון עצמי ובתום התהליך ישאיר את הלקוח בהרגשה של מוכנות מוחלטת להתחיל לנהל את החברה באופן יעיל.

תהליך שעובר מנהל יחד עם מאמן אישי משנה את המערכת מבפנים ללא הכשרה של כל העובדים. ובכך מעניק יכולת להגיע להישגים גבוהים תחת זמן קצר ובתקציב מינימלי.

דילוג לתוכן